НОВИНИ

Джонсон сформував уряд Британії

Зокрема, більшість міністрів – прихильники Brexit.

Новий прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у середу ввечері оголосив список нових міністрів, віддавши ключові посади прихильникам виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє ВВС.

 

Так, загалом 17 колишніх старших міністрів уряду Терези Мей були відправлені у відставку або самі пішли з посади.

 

Зокрема, колишній міністр внутрішніх справ Сажид Джавід отримав ключову роль канцлера. Він підтримав Джонсона після того, як вибув з перегонів за посаду лідера Консервативної партії.

 

До того ж Пріті Патель, яка пішла з посади міністра з питань міжнародного розвитку в 2017 році після проведення несанкціонованих зустрічей із ізраїльськими чиновниками, стала главою МВС.

 

Таким чином, Міністерство закордонних справ очолив Домінік Рааб - колишній міністр з питань Brexit, який пішов у відставку через незгоду зі стратегією Мей щодо виходу з ЄС. Міністром з питань Brexit залишився Стівен Барклай.

 

Разом з тим, Гевін Вільямсон знову повернувся в уряд, цього разу на посаду міністра освіти. Три місяці тому він був звільнений з посади міністра того, як в уряді прийшли до висновку, що він несе відповідальність за витоки несанкціонованої інформації з засідання Ради національної безпеки.

 

Також найбільш несподіваною стала відставка міністра оборони Пенні Мордаунт, провідної прихильниці Brexit і популярного у партії політика. Її замінив Бен Уоллес, колишній військовий і давній союзник Джонсона.

 

Зазначається, що посади також отримали ще кілька політиків, причетних до кампанії за Brexit.

 

Водночас, Майкл Гоув залишив посаду міністра навколишнього середовища, щоб стати канцлером герцогства Ланкастер - старша міністерська роль, але без конкретного портфеля. Джейкоб Різ-Могг став лідером Палати громад – це його перша урядова посада.

 

Нагадаємо, що новообраний лідер Консервативної партії Великої Британії Борис Джонсон офіційно став прем'єр-міністром країни

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.