Британія в ООН назвала низку причини, чому підозрює Росію в хіматаці на Скріпаля

6 Квітня 2018, 08:59

Постійний представник Великої Британії в ООН Карен Пірс назвала низку причин, чому Лондон вважає, що Росія причетна до хіматаки на екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Про це пише BBC.

 

За словами Пірс, першою причиною є те, що Лондон не отримав від Москви відповіді на питання, яким чином російський нервово-паралітичний газ опинився у Британії. Вона додала, що Росія виробляла зазначену речовина протягом останніх 10 років та зберігає таку можливість.

 

"Ще одна причина – довга історія здійснених державними органами вбивств в Росії і заяви самих високопоставлених чиновників цієї держави про те, що Москва розглядає перебіжчиків, як зрадників і цілі для розправи", – заявила постпред Британії в ООН.

 

Водночас вона пояснила використання формули highly likely (дуже вірогідно).

 

"Британія використовує цю фразу до рішення суду, оскільки тільки суд може встановити істину. Її не варто розглядати, як сумніви", – наголосила Пірс.

 

Крім того, вона повідомила, що Лондон нарахував 24 різних теорій, що з'явилися в РФ, про те, хто міг стояти за замахом на Скріпаля.

 

Вона також зауважили, що дії Британії послідовні та відповідають міжнародному праву: на національному рівні в ньому беруть участь 250 слідчих, експертів і фахівців з хімічної зброї, які перевірили 5000 годин відеозаписів 1300 речових доказів і опитали 5000 свідків.

 

Пірс додала, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направила своїх експертів до Британії, де їм були представлені речові докази і біологічні зразки, взяті у постраждалих. Зазначається, що ці зразки були відправлені в акредитовані ОЗХЗ лабораторії, а за результатами їхніх досліджень буде підготовлено доповідь.

 

"Росія повинна погодитися з висновками експертів, але вона заявляє, що піде на це, тільки якщо її експерти братимуть участь в розслідуванні", – сказала Пірс, назвавши цю вимогу російської сторони нездійсненною.

 

Представник Британії в ООН назвала поведінку Росії безвідповідальною і такою, що кидає виклик колективній міжнародній безпеці. Крім того, вона підкреслила, що Британія хотіла б мати добрі відносини з Москвою, але не може "закрити очі" на інцидент в Солсбері і готова співпрацювати з ОЗХЗ, оприлюднити результати розслідування, проведеного цією міжнародною організацією і провести з цього приводу відкриту зустріч.

 

Нагадаємо, 5 квітня спецслужби Великої Британії повідомили, що змогли вирахувати ймовірне місце виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якої отруїли колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочку. Фахівці змогли встановити джерело речовини "за допомогою наукового аналізу та інформації розвідки" через кілька днів після отруєння в Солсбері. Як зазначається, мова йде про нібито "секретну російську лабораторію" За даними The Sun, "секретна лабораторія" може знаходитися в московському районі Ясенево.  

 

Раніше Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) повідомила, що результати експертизи щодо токсичної речовини, якою були отруєні колишній шпигун Сєргєй Скріпаль та його дочка, слід очікувати на початку наступного тижня. 

 

30 березня Юлія Скріпаль, дочка колишнього російського розвідника Сєргєя Скріпаля, яка прийшла до тями після отруєння, почала їсти та пити. У лікарні Salisbury NHS Foundation Trust розповіли, що стан дівчини швидко покращується і більше не оцінюється як критичний. 5 квітня Юлія Скріпаль зробила першу офіційну заяву від того часу, як вийшла з коми після отруєння у британському місті Солсбері. 

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.