"Не можу до Вільнюсу казати, як вирішить британський парламент. … Але більшість в нашому парламенті підтримує глибшу залученість України до ЄС. Ми завжди підтримували, всі партії у Вестмінстері підтримують розвиток Східного партнерства ЄС", – заявив міністр, відповідаючи на питання BBC Україна.
"Думаю, якщо уряд ухвалить рішення, то ми переконаємо парламент його затвердити", – додав пан Лідінгтон.
В той же час під час виступу в Київському інституті міжнародних відносин британський міністр відзначив прогрес Києва на шляху до асоціації.
"Я був в Україні останній раз два роки тому. За цей час стосунки України з ЄС досягли значного прогресу, і це робить можливим підписання Угоди про Асоціацію у Вільнюсі", – сказав Лідінгтон.
Він зазначив, що підготовлена Угода є найглибшою та наймасштабнішою, яку ЄС коли-небудь укладав з третіми країнами.
Міністр зовнішньополітичного відомства Великої Британії також вказав, що в кожній з трьох ключових сферах, на яку звертав увагу ЄС, – вибіркового правосуддя, виборчої реформи та виконання порядку денного асоціації, «є прогрес».
Британський урядовець відзначив ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу, "який віддалив Україну від радянської практики". Міністр окремо зупинився на кроках України з виконання умов для підписання Асоціації за останні кілька тижнів й висловив сподівання, що найближчим часом Україна ухвалить реформу Генеральної прокуратури.
Також він вказав, що "важливим кроком було звільнення з в’язниці колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка".
"Я прихильник подальшого поглиблення співпраці між ЄС та Україною, включно з майбутнім членством України в ЄС. Головне, щоб Україна цього хотіла і проводила реформи, аби відповідати критеріям вступу", – резюмував Девід Лідінгтон.
Нагадаємо, 18 вересня Кабінет міністрів одноголосно схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле привітав схвалення проекту Угоди про асоціацію з ЄС Кабінетом міністрів України як доказ європейського вибору України. В той же час він нагадав про невиконані завдання перед Вільнюсом.
Саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі, пройде 28-29 листопада у Вільнюсі.
Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.