«Законопроект виправляє прикру технічну помилку, що виникла при прийнятті закону «Про засади державної мовної політики», коли із закону «Про інформацію» зникла норма про захист персональних даних», – сказала Бондаренко.
За її словами, ця норма була внесена при розробці проекту закону про доступ до публічної інформації та нової редакції закону про інформацію. Вона наголосила, що у робочій групі зі створення цих документів тоді брали безпосередню участь представники громадських організацій, а також найбільш активні журналісти, зокрема, Єгор Соболєв, Роман Головенко, Дмитро Котляр та інші.
На переконання Бондаренко, внесення змін до закону про інформацію щодо мови інформації та інформації про фізичну особу сприятиме вдосконаленню правового механізму реалізації права людини на інформацію та її захист, а також створенню державою умов для повної реалізації громадянами цього права.
«Варто зазначити, що ця норма з'явилася неспроста, а як наслідок приведення законодавства України у відповідність до демократичних стандартів. Вона існувала в законі про інформацію редакції 2011 року і вважалася одним з прогресивних демократичних досягнень України у сфері забезпечення державою прав людини. А правова регламентація цього питання широко розкрита в рішенні Конституційного Суду щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції (рішення від 20 січня 2012)», – пояснила вона, підкресливши, що ця норма повністю відповідає таким міжнародним документам як Загальна декларація прав людини 1948 року, Конвенція про захист прав людини та основних свобод 1950 року, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права 1966 року.
Бондаренко додала, що напередодні у ЗМІ було опубліковано невірне трактування та непрофесійні коментарі щодо її законопроекту. «Вважаю повідомлення про те, що нібито «…регіонали хочуть засекретити інформацію про персональні дані», є помилковими і носять провокаційний характер», – зазначила вона.
Як повідомлялось, Олена Бондаренко зареєструвала у Верховній Раді проект закону про внесення змін до закону "Про інформацію" щодо мови інформації та конфіденційну інформації про особу, який передбачає, що не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.
До конфіденційної інформації про фізичну особу у проекті закону Бондаренко належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.