НОВИНИ

У ПР пропонують зробити конфіденційними дані про освіту, дату народження і релігійні переконання

Регіоналка Олена Бондаренко зареєструвала у Верховній Раді проект закону про внесення змін до закону "Про інформацію" щодо мови інформації та конфіденційну інформації про особу. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Законопроектом передбачається, що не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.

До конфіденційної інформації про фізичну особу у проекті закону Бондаренко належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження.

"Кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом", - зазначається в законопроекті.

Крім того, даним законопроектом передбачено, що "мова інформації визначається Законом України "Про засади державної мовної політики", міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою, іншими законодавчими актами у сфері інформації".

Нагадаємо, відповідно до тлумачення Конституційного Суду, збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про громадянина без його згоди є втручанням у його особисте і сімейне життя і допускається лише у випадках, передбачених законом.