Болтон: Трамп безпосередньо пов’язував затримку допомоги України із розслідуванням щодо Байденів

27 Січня 2020, 10:11

Колишній радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що американський глава Дональд Трамп безпосередньо пов'язував затримку військової допомоги Україні із вимогою розслідувати справу сім'ї колишнього віце-президента США Джо Байдена. Про це йдеться у неопублікованій книзі Болтона, передають The New York Times

 

Йдеться про книгу "Кімната, у якій це сталося", яку планують видати 17 березня, проте Білий дім може спробувати затримати публікацію.

 

Як зазначає видання, двоє людей, знайомих зі змістом книги, підтвердили, що у тексті детально йдеться про те, що Трамп хотів змусити Україну розслідувати справу його конкурента в обмін на військову допомогу. У книзі наводяться розмови Трампа із його радниками, зокрема держсекретарем Майком Помпео. 

 

Також вони повідомили, що Болтон готовий давати свідчення в Сенаті. 

 

Як пише The Washington Post, демократи в Конгресі вже закликали екс-радника Трампа дати свідчення. 

 

Нагадаємо, 22 січня Адміністративно-бюджетне управління Білого дому на вимогу незалежної організації American Oversight надало листування щодо затримки військової допомоги Україні.

 

Як повідомлялося, приводом до імпічменту президента США стала оприлюднена 25 вересня 2019 року офіційна стенограма телефонної розмови Трампа та президента Володимира Зеленського за 25 липня. Пізніше Комітет з питань розвідки Палати представників США оприлюднив скаргу неназваного співробітника американських спецслужб щодо порушень під час розмови Трамп-Зеленський.

 

Зеленський заявив, що думав, нібито опублікують тільки репліки Трампа.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько відігравав ключову роль у політиці США щодо України.

 

Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну для отримання політичної вигоди на президентських виборах у США. З 13 листопада у Конгресі стартували перші відкриті слухання щодо імпічменту.

 

18 грудня Палата представників Конгресу США проголосувала за оголошення імпічменту Трампу.

 

16 січня Сенат США офіційно розпочав судовий процес щодо імпічменту. 21 січня розпочався розгляд.