Бойовики змусили зізнатися в “шпигунстві” журналіста Асєєва

Акценти
17 Серпня 2018, 21:13

Бойовики російсько-окупаційних військ примусили українського журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого незаконно утримують в окупованому Донецьку, зізнатися у "шпигунстві". Про це в п'ятницю, 17 серпня, повідомив колишній народний депутат Єгор Фірсов.

 

"Сталося те, про що я неодноразово попереджав. Бойовики вибили у Стата зізнання в шпигунстві і співпраці з розвідкою. Йому присвятили цілу передачу на каналі "Росія 24". Там є весь набір фейків і штампів та щоденники, і шпигунство, і участь в батальйоні, і київські куратори. Таке враження, що Стаса змусили визнаватися в усьому, що тільки можна собі уявити", – йдеться в повідомленні.

 

 

За словами Фірсова, на цьому окупанти не зупиняться.

 

"Будуть і прес-конференції та інші заходи, через які нас будуть переконувати, що Стас шпигун. Сподіваюся, що ніхто не сприйматиме цей фейк всерйоз, оскільки це очевидна, і як я писав раніше, спланована постановка", – наголосив він.

 

Своєю чергою, ситуацію вже прокоментувала представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної грипу в Мінську Ірина Геращенко.

 

"Немає сумніву, що його катують. Так само як і інших заручників. Саме тому до них не пускають ані ОБСЄ, ані МКЧХ. На жаль, поки в нас жодних позитивних сигналів щодо звільнення наших політв‘язнів і заручників – з тюрем РФ і на окупованих територіях", – наголосила вона.

 

Нагадаємо, 5 липня стало відомо, що український журналіст Станіслав Асєєв, якого утримують в неволі бойовики "ДНР" за його журналістську діяльність, почав голодування

 

Як повідомлялося, 10 січня звільнений з полону бойовиків історик-релігієзнавець Ігор Козловський  повідомив, що журналіста Станіслав Асєєв (Васін), якого утримують заручником в ОРДО, зараз перебуває на території арт-заводу "Ізоляці" в окупованому Донецьку. 

 

Станіслав Асєєв жив в окупованому Донецьку, під псевдонімом Станіслав Васін писав для «Українського тижня» та інших українських ЗМІ. Із 2 червня він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста з Донецька Станіслава Асєєва в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у «шпигунстві», за що можуть незаконно «засудити» до позбавлення волі на 12–14 років.

92