Бойовики та Ізраїль третій день обмінюються ударами

13 Березня 2012, 02:52

Терористичне угрупування "Ісламський джихад" заявляє, що по Ізраїлю було випущено за останні дні 180 ракет і мінометних снарядів. Ізраїльтяни нарахували близько 200 ракет і снарядів, що прилетіли на територію країни.

 Система протиракетної оборони "Залізний купол" збиває 85% ракет, що летять на ізраїльські міста. Проте в понеділок було кілька прямих влучень – в житловий будинок та дитячий садок є поранені. У містах півдня країни заняття в школах і дитячих садках, яких не було в неділю і понеділок, скасовано і у вівторок, 13 березня.

 Палестинське інформаційне агентство МААН повідомляє, що в результаті ізраїльських авіаударів по сектору Газа є 5 вбитих і 35 поранених. Як зазначають ізраїльські армійські джерела, бойовики використовують цивільне населення як "живий щит", виробляючи запуски ракет з густонаселених районів.

У понеділок палестинські організації "Ісламський джихад" і "Комітети народного опору" заявили, що припинення вогню можливе лише на умовах, які включають в себе відмову Ізраїлю від точкових ліквідацій превентивних терористів.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив того ж дня, що армія посилить дії проти бойовиків в секторі Газа, якщо в цьому буде необхідність.

В той же час, у ЗМІ з’явилася інформація про досягнення перемир’я між сторонами конфлікту. Однак, ані Ізраїль, ані палестинські представники не прокоментували повідомлення. Повідомляється, що угоду було підписано за посередництва Єгипту.

Нагадаємо, 9 березня у секторі Газа в результаті ізраїльського авіа удару у п’ятницю було вбито лідера угрупування «Комітету народного спротиву» Зухейр аль-Кісі.