НОВИНИ

Ізраїль погрожує розірвати усі угоди, укладені з Палестиною

Сьогодні відкривається засідання Генеральної Асамблеї ООН, на якому має бути представлена заява Палестини про визнання її незалежності. У зв’язку з цією подією Ізраїль зробив свою риторику стосовно Палестини ще більш гострою, повідомляє Die Zeit.

Зокрема, Ізраїль погрожує розірванням контрактів з Палестиною у тому разі, якщо палестинці будуть і далі вимагати від ООН визнання незалежності їх держави.

Так, представник зовнішньополітичного відомства Ізраїлю Данні Аджалон заявив: «Якщо палестинці приймуть таке рішення в односторонньому порядку, то це означатиме розірвання усіх угод». Заява на визнання з боку Палестини, на думку Ізраїлю, звільняє його від будь-яких зобов’язань, і палестинці повинні нести за це «повну відповідальність». Тут йдеться в першу чергу про економічну допомогу Ізраїлю Палестині в розмірі від € 700 млн до € 1 млрд, котра складає майже 60% бюджету Палестини. 

Нагадаємо, Росія та Китай вже заявили про свою підтримку незалежності Палестини. Разом з тим, як повідомляє The New York Times, США все ще не покидає намагань переконати президента Палестини Махмуда Аббаса відмовитися від закликів до визнання та відновити переговори з Ізраїлем. США вже заявили, що блокуватимуть всі рішення Генеральної Асамблеї стосовно зміни статусу Палестини в ООН.

За повідомленням Die Zeit, ЄС все ще залишається розділеним з цього питання. Так, незалежність Палестини підтримують Франція, Великобританія та Іспанія, тоді як Німеччина, Голандія та Чехія виступають проти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.