Бойовики намагаються зірвати розведення сторін на всіх напрямках – розвідка

4 Жовтня 2016, 13:56

На тимчасово окупованих територіях сходу України противник намагається затягнути реалізацію рамкової угоди про розведення сил на трьох ділянках та перекласти відповідальність за її зрив на українську сторону. Про це інформує Головне управління розвідки Міноборони України.

Станиця Луганська. Передові підрозділи 11 стрілецького батальйону 2 окремої мотострілецької бригади (Луганськ) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ, згідно з текстом, до нових позицій не відводились. 
«Із метою унеможливлення контролю силами АТО процесу відведення, на зазначеному напрямку розгорнуто комплекс радіоелектронної боротьби, який виконує завдання з протидії українським БПЛА», – йдеться у повідомленні.

Петрівське. Противник звинуватив сили АТО у порушенні режиму припинення вогню та повернув на позиції передові підрозділи 1 окремої мотострілецької бригади (Комсомольске) 1 АК (Донецьк) ЗС РФ.

Золоте. Розведення підрозділів завершено. Водночас, командуванням 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ до кінця поточного тижня заборонено рух у районі пункту пропуску «Золоте». Встановлено додаткові блокпости поблизу н.п.Молодіжне, Мар’ївка.

«Для «переконання» міжнародної спільноти у намірах виконати угоду, керівництво «ДНР/ЛНР» виступило із заявою про готовність продовжити переговори з цього питання під час чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи 5 жовтня ц.р. у Мінську», – сказано в тексті.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

За даними розвідки, бойовики запланували відвести сили від Петрівського 3 жовтня. БІля Станиці Луганської поки що триває обладнання позицій для відведення підрозділів бойовиків.

Однак увечері 3 жовтня речник штабу АТО Іван Арєф'єв повідомив, що відведення сил і засобів Збройних сил України та членів незаконних формувань у районі н.п. Петрівське (Донецька обл., Маріупольське напрямок) було зірване з вини бойовиків.