Бойовики “ДНР” купували дипломи українських вишів

3 Липня 2020, 15:54

Служба безпеки України у Харківській області викрила злочинну групу, учасники якої виготовляли для бойовиків "ДНР" підроблені дипломи про вищу освіту. Про це повідомляє прес-служба СБУ

 

За версією слідства, організувала масштабне виготовлення підроблених дипломів українських вишів група мешканців Харківського та Київського регіонів. Клієнтами зловмисників були учасники незаконних збройних формувань, які використовували підробки для просування по службі та отримання фейкових офіцерських звань.

 

Оформлення замовлень здійснювалося на спеціально розроблених інтернет-сайтах, а оплата ‒ через електронні перекази. Після виготовлення документи поштою відправляли до окупованих районів Донеччини через тимчасово підконтрольні окупантам ділянки українського кордону.

 

За даними слідства, щомісяця зловмисники виготовляли та збували майже сотню підроблених дипломів. Вартість одного становила у середньому 500 доларів США, залежно від рівня вишу. Учасники групи використовували при виготовленні фальшивок номери справжніх дипломів, виданих раніше.

 

Слідчі затримали одного з учасників злочинної групи у поштовому відділенні в райцентрі на Харківщині під час відправки підробленого диплома для бойовика артилерійської бригади терористів "ДНР".

 

Затриманому збираються повідомити про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, що 16 червня громадянину РФ, колишньому так званому "міністру оборони ДНР" повідомили про підозру за порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України). Його оголошено в розшук.