Бойовика, який воював у Донецькому аеропорту, засудили до 8 років в’язниці

19 Грудня 2017, 17:40

Красноармійський міськрайонний суд Донецької області засудив бойовика, який воював у Донецькому аеропорту проти українських військових, до 8 років 6 місяців позбавлення волі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Донецької області.

Зазначається, що прокурор під час судових слухань довів, що у липні 2014 року чоловік, відповідно до наказу бойовиків "ДНР", відправився до міста Ростов-на-Дону РФ, де під командуванням інструкторів із числа військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації проходив курс навчання поводження із зброєю та тактиці ведення бою.

"У серпні того ж року він повернувся до м. Донецька, де вступив до лав батальйону «Восток» так званого «Міністерства оборони ДНР» на посаду стрілка. Отримавши військову форму та зброю, засуджений охороняв захоплені терористами об’єкти, за що отримував 360 доларів на місяць. У вересні – жовтні 2014 року спільник терористів брав участь у боях на території Міжнародного аеропорту «Донецьк» ім. Сергія Прокоф’єва. А з жовтня 2014 по жовтень 2015 року у складі мотострілкової бригади здійснював  розвідувальний нагляд за позиціями військовослужбовців Збройних Сил України у м. Кіровську та м. Макіївці", – йдеться у повідомленні.

У жовтні 2015 року чоловіка затримали під час перетинання блокпосту Нацгвардії України біля селища Верхньоторецьке та знайшли у нього військовий квиток "ДНР", а також інші документи, що вказували на участь у терористичній організації.

Нагадаємо, що у листопаді суд виніс заочний вирок підозрюваним у вбивстві 16-річного школяра Стапана Чубенка із Краматорська. Так, Вадима Погодіна, колишнього комбата батальйону «Керч» і його бойовиків Юрія Москальова і Максима Сухомлинова заочно засудили до пожиттєвого ув'язнення.