Бойко знову пообіцяв Газпрому, що Україна виконуватиме газові угоди Тимошенко

31 Жовтня 2011, 21:49

31 жовтня в Москві відбулася робоча зустріч голови правління російського монополіста Олексія Міллера й міністра енергетики й вугільної промисловості Юрія Бойка.

Як зазначається, сторони провели черговий раунд переговорів із актуальних питань двостороннього співробітництва в конструктивному ключі.

Міллер і Бойко висловили думку, що «Газпром» і Україна будуть строго дотримуватись діючих контрактів на поставку й транзит газу до досягнення нових домовленостей.

Як повідомлялось, у вересні Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову підготувати до 1 жовтня проект програми реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Реформування проводиться у зв'язку із приєднанням України до Енергетичного співтовариства й необхідністю адаптації законодавства України до законодавства ЄС у сфері енергетики.

У свою чергу, російська сторона висловлювала стурбованість, що реорганізація НАК може вплинути на виконання газових контрактів, підписаних у 2009 році.

Нещодавно, у Міненерго відмовилися від ідеї оскарження діючих газових контрактів між Україною та Росією у міжнародних судах.

Нагадаємо, оскаржити в Стокгольмському арбітражному суді газові угоди від 2009 року президент Віктор Янукович обіцяв ще влітку. Україна наполягає на тому, що вони були укладені незаконно. Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко була засуджена до семи років позбавлення волі за видачу директив на їх підписання.

Позначки: