Бойко з підлеглим натякають, що переплатили $150 млн за робочий стан бурової

6 Червня 2011, 17:11

«Ви колись машину купували? – так. Купували, да? Знаєте, що таке базова комплектація?  Так.  Знаєш? А знаєш, що таке машина з кондиціонером, з коробкою автомат, вона коштує дорожче, чи дешевше?  Дорожче.  От порівняйте.  Тобто в комплектації вишка коштує на 150 мільйонів дорожче, ніж базова?  А хто сказав на 150 мільйонів? Це ви сказали! Це не я» – підкреслив Юрій Бойко.

Інший відповідальний за проведений тендер – керівник НАК «Нафтогаз» Євген Бакулін розповів  за що саме переплачено.

« Там же до вишки йде ще ціла низка заходів, послуг і додаткового обладнання… Тим паче, що  вишка перебуває у Сінгапурі, її потрібно сюди ще доставити. А для того, щоб доставити, її потрібно підготовити, випробувати, тут встановити и запустити в роботу. Ми не можемо взяти якесь обладнання, що тут не працюватиме, ви ж прекрасно це розумієте», – сказав Євген Бакулін .

За умовами тендеру сума угоди передбачала придбання самопідіймальної плавучої бурової установки – у кількості «одна одиниця». Без додаткового обладнання.

Як повідомлялось, Нагадаємо, 27 травня у статті під назвою «Вишка для Бойка» в газеті «Дзеркало тижня. Україна» після проведеного журналістського розслідування було оприлюднено інформацію про те, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала сінгапурську бурову установку за завищеною на $150 млн ціною через британську фірму, яка перемогла у тендері.

У відповідь міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко назвав матеріал замовним. «Це чиєсь замовлення. Ми зараз попросили СБУ, щоб з`ясували, хто замовник… Це заказуха – сто відсотків», – заявив Бойко.

У відповідь, видання та автори статті за впевнене висловлювання про «стовідсоткову заказушність» подають у суд позов до Бойка.