"Я не думаю, що європейська комісія буде проти того статусу, який ми сьогодні отримали”, – сказав Бойко.
При цьому він пояснив, що під час засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав у Астані мова йшла про два рішення.
Перше – стосується того, що президенти досягли домовленості підписати 31 травня у Мінську меморандум між урядом України та Євразійською економічною комісією, в якому Україні фактично буде надано статус спостерігача у Митному союзі.
Другий документ, який сьогодні вже підписали президенти, стосується того, що президенти Росії, Білорусі і Казахстану підтримають прагнення України стати спостерігачем в Євразійському союзі після початку його роботи у 2015 році.
“Для нас дуже важливо це, тому що для нас важливо знати про процеси в цих об’єднаннях, мати доступ до інформації, щоб оцінити наші можливі ризики, обмеження”, – підкреслив Бойко.
Він наголосив на важливості сьогоднішнього рішення для країни, зауваживши, що держава відтепер “з відкритими очима дивитиметься на майбутнє (євразійського) союзу, і на наше місце в цьому процесі”.
Нагадаємо, радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що рішення України про відновлення участі в євразійській економічній інтеграції несумісне з інтеграцією країни до Європейського Союзу. Він також пояснив, що у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015.
Напередодні офіційний представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, нагадав, що співпраця України і Митного союзу не повинна суперечити майбутнім зобов'язаннями держави в рамках Угоди про асоціацію з ЄС і негативно впливати на можливість її укладення.