Бойко пояснює переплату $150 млн за бурову установку додатковими витратами

1 Червня 2011, 07:39

«Це чиєсь замовлення. Ми зараз попросили СБУ, щоб з`ясували, хто замовник… Це заказуха – сто відсотків», – заявив Бойко.

Він припустив, що замовлення могло бути викликане бажанням зірвати терміни початку видобутку Україною нафти і газу на Чорноморському шельфі.

«Прихід платформи у Чорне море, яка може бурити на глибині понад 100 метрів, – це реальна зміна всієї геополітичної ситуації. Це насправді реально початок великого видобутку (нафти і газу – Ред.) на Чорному морі. Насправді це дискредитація, щоб вона не доїхала, наприклад», – відзначив Бойко.

Коментуючи інформацію, викладену в публікації, Бойко не виключив, що установка може коштувати близько $250 млн, проте ця сума не враховує додаткових витрат.

«Насправді там вартість установки може бути $250 мільйонів, але там же не врахована вартість ні вертольотів рятувальних, ні кораблів, а це додаткові гроші… З боку виглядає ефектно. З одного боку, $400 мільйонів, з іншою – $250. А всі запчастини і додаткове обладнання вони забули приписати. Я роблю з цього висновок, що це заказуха. Ніхто не розбирався детально, а просто (все бути зроблено – Ред.), щоб розгорнути скандал і зупинити процес», – сказав Бойко.

Він також повідомив, що транспортування платформи проходитиме через Босфор і може зайняти ще 3 місяці.

Як повідомлялось, що 27 травня в статті під назвою «Вишка для Бойка» в газеті «Дзеркало тижня. Україна» висловлювалося припущення, що компанія «Чорноморнафтогаз» придбала сінгапурську бурову установку за завищеною на $150 млн ціною через британську фірму, яка перемогла у тендері.

За ціни установки у першого продавця в $248,5 млн  «Чорноморнафтогазу» вона обійшлася у 400 млн. дол.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада скасувала обов'язкове узгодження здійснення державних закупівель в одного учасника в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Нову редакцію закону «Про здійснення державних закупівель» Рада прийняла 1 червня 2010 року. Однак вже навесні цього року між першим і другим читанням законопроекту № 7532 про внесення змін до закону про держзакупівлі він зазнав настільки значних змін, що до сесійної зали буде виноситися фактично новий законопроект.

Обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн – у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).