"Держава виділила значну суму для забезпечення всім необхідним пунктів первинної медико-санітарної допомоги. Більше 500 таких пунктів відкриють в Україні нинішнього року", – сказала Богатирьова.
Міністр запевнила, що відкриття подібних пунктів буде відбуватися не тільки в пілотних областях, але і скрізь, де були прийняті відповідні рішення територіальних громад.
За словами Богатирьової, невідкладність проведення модернізації охорони здоров'я була викликана, рядом причин.
За її словами, структурні "перекоси" в системі медичних установ призвели до того, що в напівзруйнованому стані опинилася критично важлива для людей первинна медико-санітарна допомога.
"Соціальна незахищеність лікаря, низький рівень доходів медпрацівника стали причиною падіння престижу професії і, як наслідок, – дефіциту кваліфікованих кадрів і стихійної комерціалізації медичних послуг", – підкреслила Богатирьова.
При цьому міністр зазначила, що проблема полягала не лише в недостатньому фінансуванні галузі, але і в нераціональному використанні наявних коштів.
"Всі ці та інші проблеми мають хронічний і комплексний характер. І їх рішення вимагає системності в діях, послідовності і сили волі при подоланні", – заявила Богатирьова.
Читайте також: Реформа вітчизняної екстреної меддопомоги нагадує швидкий ремонт «під євро» в умовах тотальної економії