Бізнес-спільнота наголосила на тому, що Нацбанк повинен залишатися незалежним

16 Липня 2020, 15:49

Американська торговельна палата вважає, що Національний банк має залишатися незалежним, щоб забезпечити довіру інвесторів в Україні. Про це йдеться у заяві на сайті Американської торговельної палати в Україні.

 

"Сильний та незалежний Національний банк (НБУ) є потужним сигналом довіри для іноземних інвесторів та для компаній, які вже інвестували мільярди доларів і створили тисячі робочих місць, а також для міжнародних партнерів, які надають фінансову підтримку для підтримки економіки. НБУ є найбільш надійною установою серед іноземних інституційних інвесторів та бізнес-спільноти. Тож Національний банк має залишатися незалежним, щоб бути ефективним та забезпечити довіру інвесторів в Україні", – пишуть у повідомленні.

 

У заяві також зазначають, що Американська торговельна палата в Україні буде працювати з новопризначеним Головою Національного банку України Кирилом Шевченком. Бізнес-спільнота сподівається, що новопризначений Голова Нацбанку збереже незалежність НБУ та продовжить його поточний курс, зокрема монетарну політику, підтримку макроекономічної стабільності та інфляційне таргетування, а також забезпечить співпрацю з МВФ задля прискорення економічного зростання.

 

Нагадаємо, що 16 липня, Верховна Рада призначила головою Нацбанку голову правління «Укргазбанку» Кирила Шевченка.

 

  9 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що в Національного банку дуже жорстка монетарна політика, а до кінця 2020 року в Україні потрібно спростити процедуру отримання бізнесом кредитів.

 

Пізніше, 10 липня, банкір та голова правління Райффайзен Банку Аваль у 2005-2019 роках Володимир Лавренчук заявив, що політика Національного банку України у 2014-2018 роках була адекватна до політики центральних банків Центральної та Східної Європи, а закиди про жорстку монітарну політику є емоційними. 

 

15 липня директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва закликала президента України Володимира Зеленського зберегти незалежність Національного банку України.