У Білому домі російську компанію "Лабораторію Касперського" виключили зі списку схвалених постачальників програмного забезпечення для використання держструктурами в США. Про це повідомило агентство Reuters.
Після появи підозр про те, що компанія може бути занадто тісно пов'язана з ворожими російськими розвідувальними агентствами, звинуваченими в кібератаках на Сполучені Штати, виключення зі списку – це найбільш конкретна дія, що була вжита стосовно "Лабораторії Касперського" впродовж декількох місяців.
У представництві агентства, що забезпечує функціонування роботи держструктур (GSA), зауважили, що це рішення було прийнято після ретельного вивчення ситуації, додавши, що пріоритетом GSA є "забезпечення цілісності та безпеки американських урядових систем і мереж".
Проте урядові агентства зможуть використовувати програмне забезпечення "Лабораторії Касперського", якщо воно буде купуватися поза контрактами GSA.
У свою чергу у "Лабораторії Касперського" заявили, що компанія не отримувала ніяких повідомлень про зміну свого статусу постачальника і що компанія не має зв'язків з будь-яким урядом, ніколи не допомагала і не допомагатиме жодному уряду у веденні кібершпіонажу.
Нагадаємо, що 29 червня у Сенаті США внесли законопроект про заборону Міноборони використовувати програмне забезпечення "Лабораторії Касперського". Авторка пропозиції тоді заявила, що дуже велику тривогу викликає зв'язки між "Лабораторією Касперського" і Кремлем.