Згідно з опитуванням, 31% респондентів вважає, що камери встановлюють, бо «просто хтось на цьому добре заробить»; 15,1% – щоб залякати виборців, що про їхнє голосування дізнаються; 13,3% – щоб знати, хто як проголосував; 47,9% – щоб запобігти порушенням на виборчих дільницях.
При цьому 34,8% опитаних заявили, що вони не підтримують таких заходів, 17,9% не змогли визначитися з відповіддю, 47,3% висловилися на підтримку.
Водночас 87,5% заявили, що відеокамери їх не залякають настільки, що вони не зможуть проголосувати за партію чи кандидата, за яких мали намір проголосувати, 4,5% визнали, що залякають, 8% не змогли визначитися з відповіддю.
Загалом було опитано 2009 респондентів у 132 населених пунктах в усіх регіонах України, похибка становить 2,3% із імовірністю 0,95.
Як повідомлялось, 20 серпня Кабмін обрав ПАТ "Сітронікс інформаційні технології Україна" компанією, яка забезпечуватиме відеоспостереження, відеозапис та трансляцію зображення парламентських виборів.
Раніше Кабмін дозволив Центрвиборчкому впроваджувати систему відео спостереження під час парламентських виборів без конкурсу.
У липні голова ЦВК Володимир Шаповал повідомив, що рішення про організацію відеоспостереження за виборами на безконкурсній основі реалізовуватиме російська компанія "Сітронікс", яка займалася цим на президентських виборах у Російській Федерації.
Нагадаємо, Верховна Рада виділила на організацію відеоспостереження за виборами з держбюджету 996 млн грн.
Читайте також: «Побачу кожного»: веб-камери на виборах не захистять репутацію влади