"Позиція Білорусі залишається сталою: ми не визнаємо мандат спецдоповідача і не будемо взаємодіяти з ним", – заявив Савіних. Так він прокоментував ухвалення Радою з прав людини ООН резолюції, що передбачає продовження на рік мандата спеціального доповідача з Білорусі.
"Прийняття даної резолюції продовжує практику політизації роботи РПЛ (Ради з прав людини – Ред.)", – підкреслив він.
Савіних вважає, що "резолюція ініційована групою західних держав і не є об'єктивною".
У четвер у Женеві Рада ООН з прав людини схвалила резолюцію, що передбачає продовження на рік мандата спеціального доповідача з Білорусі. За ухвалення документа проголосували 26 країн, проти – 3, утрималися – 18.
У резолюції висловлюється стурбованість з приводу "порушень прав людини в Білорусі, які носять структурний і ендемічний характер, а також системних і систематичних обмежень прав людини".
У документі рекомендовано уряду негайно і беззастережно звільнити і реабілітувати всіх політичних ув'язнених, а також повною мірою співпрацювати зі спецдоповідачем.
Звіт спецдоповідача Ради ООН з прав людини Міклоша Харашті було заслухано 4 червня. Тоді Харашті звернув увагу РПЛ ООН на те, що не отримав можливості відвідати Білорусь для ознайомлення з ситуацією на місці, оскільки білоруська влада відмовилися співпрацювати з ним. При підготовці доповіді йому довелося зустрічатися за межами Білорусі з представниками опозиційних партій, громадських організацій, правозахисниками, журналістами.