Білорусь готова надавати всебічну допомогу режиму Асада у відновленні Сирії – Лукашенка

26 Серпня 2018, 17:31

Президент Білорусі Олександр Лукашенка заявив про готовність "надавати всебічну допомогу" режиму Башара Асада у процесі відновлення Сирії. Про це Лукашенко повідомив у привітанні на адресу Асада з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між країнами.

 

"Особливим чином білорусько-сирійські відносини були випробувані під час війни з тероризмом у Сирії. В роки лихоліття Білорусь завжди була поруч, прагнула підтримати ваші прагнення у боротьбі з цим глобальним злом. … Війна закінчується перемогою Сирійської арабської армії, а суспільство … повертається до звичайного життя. Ми готові надавати всебічну допомогу Сирії у справі мирного будівництва і відновлення країни", – зазначив Лукашенко.

 

Він додав, що Мінськ і Дамаск "поділяють погляд на необхідність побудови багатополярного світу, заснованого на повазі суверенітету і територіальної цілісності держав".

 

Оцінка Лукашенком ситуації у Сирії фактично збігається з позицією Кремля.

 

За підрахунками організації World Vision, на реконструкцію Сирії після військових дій потрібно 1,3 трлн доларів.

 

У свою чергу Башар Асад оцінював відновлення Сирії у 400 млрд доларів. Дохідна частина бюджету Білорусі у 2017 році була у 20 разів менше цієї суми.

 

Нагадаємо, глава Генштабу РФ Валєрій Гєрасімов 19 липня надіслав листа військовому командуванню США з пропозиціями щодо відновлення Сирії. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на службовий документ, адресований голові Об'єднаного комітету начальників штабів генерал-майору Джозефу Данфорду