НОВИНИ

Глава Генштабу РФ надіслав США листа з пропозицією щодо Сирії

Однак план Росії не знайшов підтримки та отримав "крижаний прийом" у Вашингтоні.

Глава Генштабу РФ Валєрій Гєрасімов 19 липня надіслав листа військовому командуванню США з пропозиціями щодо відновлення Сирії. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на службовий документ, адресований голові Об'єднаного комітету начальників штабів генерал-майору Джозефу Данфорду.

 

У пропозиції стверджується, що сирійському режиму не вистачає обладнання, палива, інших матеріалів і засобів, необхідних для відновлення країни, та для того, щоб прийняти біженців, які повертаються.

 

Однак план Росії отримав "крижаний прийом" у Вашингтоні. 

 

Варто зазначити, що США будуть підтримувати зусилля в разі політичного рішення щодо конфлікту в Сирії і проведення виборів під егідою ООН. США звинувачують Асада в спустошенні Сирії.

 

Окрім цього, натиск Кремля відбувається після того, як сили Башара Асада, якого підтримують російські винищувачі, повернули контроль над більшою частиною південно-західної Сирії. Даний регіон  був одним з останніх повстанських осередків.

 

Нагадаємо, 12 липня сирійські урядові війська підняли державний прапор на центральній площі у місті Дар'а, що на південному заході країни. Так, згідно з укладеною угодою повстанці та інші озброєні групи повинні здати свою середнє і важке озброєння.

 

5 липня  проурядові сирійські війська і їхні російські союзники атакувалиутримувані повстанцями міста на південному заході Сирії.  Так, РФ здійснила 4-5 липня понад 600 авіаударів за 15 годин.

 

Як повідомлялось, сирійські повстанці почали новий раунд переговорів з російськими офіцерами щодо мирної угоди на півдні Сирії, згідно з якою вони складуть зброю і дозволять російській військовій поліції увійти в утримувані противниками президента Башара Асада міста. 

 

У ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.