Біля Українського дому збирають підписи за скасування мовного закону

5 Липня 2012, 11:35

Від вчорашнього дня, коли почався збір підписів у Києві, було зібрано вже понад 3 тисячі підписів.

Станом на 11.00 у акції бере участь близько півтисячі протестувальників. Серед учасників акції перебувають понад 10 депутатів опозиції.

В обід очікують на прихід лідерів опозиційних партій.

Наразі в учасників мітингу ще немає сценарію подальших дій. Вони поки не збираються рухатися до Верховної Ради, оскільки немає розуміння, чи буде розглядатися повторно закон про мовну політику в парламенті.

"Все буде вирішуватися оперативно, згідно з ситуацією. Наразі ми не маємо інформації про включення мовного законопроекту до порядку денного. Тож поки ми залишаємося тут. Оскільки цей майданчик (під Українським домом – Ред.) також дуже важливий, оскільки саме сюди прибувають люди", – заявила депутат від НУ–НС Ксенія Ляпіна, яка 3 липня оголосила голодування на знак протесту проти ухвалення мовного закону регіоналів.

На акції помітно прапори "Батьківщини", ВО "Свобода", партії "УДАР", Європейської партії, Конгресу українських націоналістів, партії "Наша Україна" і багатьох національних прапорів.

Будинок Українського дому мітингувальники обвісили різними транспарантами, серед яких: "Ганьба українофобській політиці Януковича!", "Руки геть від мови!", "Нам потрібна більша зарплата, а не мова", "У влади зараз та ж біда, що у корови – вона має язика, та не знає мови", "Російському шовінізму не місце в демократичній Україні".

Біля Українського дому чергує близько 30 правоохоронців.

Нагадаємо, міліція посилила охорону навколо будинку Ради.

3 липня Рада прийняла закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Опозиційні сили почали акції протесту, зокрема в Києві біля Українського дому.

Раніше у БЮТ заявляли, що учасники протесту можуть переміститися під будинок Ради, якщо парламент повернеться до питання про мови.