Україну в Бельгії як країну замало знають. Країни надто довго були штучно розділені, виховувались у наративі, який не могли контролювати чи заперечувати. Про це в інтерв’ю Тижню розповів посол Бельгії в Україні Люк Якобс.
За його словами, це відбувалося непомітно, бо ви входили до СРСР. Тоді не відбувалось особливо активного природного, спонтанного й неупередженого обміну.
«Як наслідок — бракує знань того, чим є незалежна Україна нині, та її минулого. Натомість усе обертається навколо стереотипів на кшталт Чорнобиля. Крім того, в новинне поле ви увійшли через сутички на Майдані, захоплення Криму «зеленими чоловічками», то було всюди у ЗМІ. Ваш образ сформувався через збройний конфлікт на Сході, збиття MH17. Але цей образ дуже неповний. І ліквідація цієї прогалини у знаннях є дуже серйозним викликом для України», — розповів Якобс.
Утім, посол зазначає, що у цьому напрямку зусилля вже докладаються. У Бельгії є невелика, але активна українська діаспора: її представники запустили кампанію Promote Ukraine, аби представити Україну в позитивному світлі. Ще цікава ініціатива: другий випуск днів українського кіно Ukraine on Film у BOZAR, одному з найпрестижніших культурних закладів Брюсселя. Ця ініціатива показує Україну в сучасній перспективі. Крім того, не варто забувати, що у Брюсселі працюють найбільші дипломатична та медійна спільноти у світі.
Також, на його думку, Україна стала б прекрасним фокусом для наступного Europalia — мультидисциплінарного дворічного культурного фестивалю в серці Європи.
«Але, якщо ви запитаєте мене зараз, як я сприймаю Україну та її прагнення бути трактованою як європейська держава, я скажу: не варто надто зосереджуватися виключно на цьому питанні. Сумнівів у тому, що ви європейці, немає… Я знаю, що ваша кінцева мета — ЄС. Але не треба почуватися неповноцінними європейцями на цій стадії. Не сумнівайтеся у своєї європейській долі. Вона міцно закорінена в історії», — наголосив Якобс.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»