Український тиждень № 5 (481) від 2 лютого, 2017

Зміст номеру:
У чому важливість Авдіївки? Крім того, що то українська земля і що там мешкають громадяни України, це невелике містечко має ще неабияку стратегічну та економічну цінність.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Давно відомо з досвіду багатьох країн, що злиття бізнесу й державної влади в такого собі кентавра чи сплетіння їх у справжнього спрута не є добрим для суспільства.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з головою Верховної Ради про головні суперечності й спокуси української політики, головні ідеологічні табори в парламенті, війну, лобізм і геополітику.
Роман Малко
Політика
Тижню вдалося поспілкуватися з очільником Донеччини напередодні загострення під Авдіївкою, тож говорили здебільшого про реформи та відбудову регіону.
Денис Казанський
Суспільство
З’ясував із подивом, що люблю шаровари. Не в сенсі носити, а як явище. Раніше не любив.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Яким є місце перформансів, хуліганства й епатажу у вітчизняному візуальному арті
Ганна Трегуб
Культура
Про епатаж у сучасному мистецтві та руйнування суспільних міфів, а також про те, як перенести арт-практики з минущого повсякдення на сторінки вітчизняної культурної історії, Тижню розповів популярний український художник Іван Семесюк.
Ганна Трегуб
Культура
Якими були і є традиції хуліганства в українській літературі
Ростислав Семків
Суспільство
На початку війни їх питали здивовані колеги по зброї: ти з Донецька? А чому ж не на тому боці? А справді, чому? Тиждень зібрав три родинні історії донеччан, що воюють за Україну
Єлизавета Гончарова
Суспільство
У грудні 2016-го виповнилося 25 років дипломатичним відносинам між незалежною Україною та Бельгією. З послом Люком Якобсом Тиждень говорив про те, що відбулося за цей період: про підвалини та філософію Європейського Союзу, сприйняття його в Бельгії, суть поняття «європейської солідарності» та місце України в Європі.
Анна Корбут
Світ
Скандал із фіктивною роботою дружини затьмарює перспективи Франсуа Фійона стати президентом Франції
Алла Лазарева
Світ
Чи витримає європейська єдність випробування 2017-м?
Майкл Бініон
Світ
На саміті в Німеччині Марін Ле Пен, Геерт Вільдерс та інші європейські популісти намагаються об’єднатися для боротьби
The Economist
Світ
«Сподівайся на краще, готуйся до гіршого». Це завжди далекоглядна максима в безпековій політиці. Але перші нестримні дні Дональда Трампа на посаді зміщують фокус. Діапазон негативних наслідків від них розширюється. І ймовірність, що ці наслідки будуть, дедалі більша.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Керівникам американського бізнесу імпонує брутальний підхід Дональда Трампа до оподаткування і регулювання
The Economist
Світ
Родинний склеп Скоропадських як виклик політиці історичної пам’яті
Ольга Ковалевська
Культура
Тримаю в руках чек із супермаркету. На ньому поруч із цінами буває вибито коли афоризм, коли передбачення. Цього разу там звичайна банальність: «Діти — наше майбутнє». І раптом укотре без пафосу й надриву я розумію актуальний сенс цієї фрази: отак і треба боротися за українську мову — не законами, а дітьми.
Ярина Цимбал
Авторські колонки
Чому посереднім науковцям слід боятися глобалізації
The Economist
Світ
Сьогодні вранці я шукала на ринку знайому продавчиню. Її місце було порожнім. Спитала в сусідів по торгових рядах, де вона. Відповіли: «Поїхала оформляти українську пенсію». Та жартома додали: «На тимчасово окуповану територію».
Вікторія Малишева
Суспільство
Є в Донецьку один цікавий маршрут. Це трамвай № 8, який везе пасажирів фактично через усе місто: із центру до кордону найвіддаленішого району Донецька — Петровського.
Станіслав Васін
Суспільство
Минулого тижня польське Міністерство закордонних справ оприлюднило записку 2008 року (позбавлену грифа таємності ще в жовтні 2015-го), яка, за словами очільника МЗС Вітольда Ващиковського, «була початком відмови уряду Дональда Туска від проукраїнської політики на користь проросійської».
ОНУХ
Авторські колонки