Бельгія ратифікувала угоду про асоціацію України з ЄС

23 Квітня 2015, 23:13

Федеральний парламент Бельгії переважною кількістю голосів ратифікував Угоду про асоціацію України з ЄС. Голосування відбулося 23 квітня на пленарній сесії федерального парламенту країни. Із 138 присутніх у залі депутатів 102 проголосували «за», 17 – «проти».

«Це прекрасна новина. Україна зробила ще один крок на зближення з Євросоюзом. Це дуже важливо для розвитку співпраці між нашими країнами і народами», – прокоментував рішення депутат Жорж Дальмань.

Депутат Бенуа Еллінг наголосив, що імплементація Угоди про асоціацію з ЄС дозволить Україні відновити територіальну цілісність та зміцнити демократію.

Бельгійські парламентарі також підтримали і ратифікували асоціації з ЄС Грузії та Молдови.

«Це дуже важливий політичний сигнал напередодні саміту «Східного партнерства» у Ризі», – наголосив доповідач з цього питання депутат Жан-Жак Флао.

За формальною процедурою, ратифікаційні закони ще має підписати король Бельгії.

Наразі процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили з 28 країн-членів ЄС Угорщина, Румунія, Словаччина, Литва, Латвія, Мальта, Естонія, Швеція, Болгарія, Польща, Хорватія, Німеччина, Данія, Ірландія, Нідерланди, Велика Британія, а також сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.