Про це свідчить відповідь компанії центра СМД «Социс» на лист кандидатів в депутати від ОО «Батьківщина» Сергія Терьохіна, Ксенії Ляпіної, Олександра Чорноволенка та Олександра Бригинця.
У зверненні до 6-ти компаній, які приймали участь у замовленні від політичної партії УДАР, депутати просили роз’яснень щодо оприлюднених результатів соціологічного опитування з рейтингу окремих мажоритарних депутатів, а також відомостей щодо порядку розрахунку розміру похибки кінцевого результату.
За даними опозиції "Социс" повідомив, що проводив дослідження у 15-ти виборчих округах, але в жодному з округів Києва компанія досліджень не проводила.
"Також, ми дізналися що у дослідженнях брали участь 8 різних соцінституцій, які не робили паралельних досліджень. Судячи із відповіді, кожна компанія зробила свій шматок роботи, після чого вже функціонери з УДАРУ поєднали їх у єдиний рейтинг" – розповіли депутати.
Політики переконані в тому, що УДАР надав всій Україні недостовірну інформацію щодо кампаній, які нібито проводили соціологічні дослідження.
"Більш того, якщо недостовірною є навіть інформація про кількість та склад учасників дослідження, немає жодних відомостей про вибірку, похибку та час проведення досліджень", – зауважили опозиціонери.
"Ми стверджуємо, що вся інформація, подана УДАРом не відповідає дійсності і була брудним політичним трюком, направленим на зняття кандидатів від Об’єднаної опозиції. Для нас неприйнятні такі способи політичної боротьби. Ми вважаємо неправильним використовувати соціологію як спосіб розправи із конкурентами, а також спроби ухилитися від чесної боротьби шляхом підробки результатів досліджень" – заявляють кандидати від опозиції.
В свою чергу, Київський штаб Об’єднаної опозиції звернувся до партії УДАР з вимогою надати повні та достовірні результати досліджень із зазначенням того, ким, коли та в який спосіб вони були проведені.
Нагадаємо, 14 жовтня УДАР зняв з реєстрації 32 кандидата-мажоритарника на користь представників опозиції.
15 жовтня об'єднана опозиція зняла з виборів 27 мажоритарників.