“Батіг, що зупинився на підйомі”. Реакція України на “Кремлівську доповідь” США

30 Січня 2018, 18:15

Міністерство фінансів США 29 січня оприлюднило "Кремлівську доповідь" щодо можливості запровадження нових санкцій проти представників російської влади та людей із близького оточення президента РФ Владіміра Путіна.

 

До списку потрапили 114 осіб, серед яких 96 олігархів. За даними американського відомства, статки кожного з "підсанкційних" підприємців оцінюють в мільярд і більше доларів США. Однак цей список не є санкційним щодо цих осіб, за винятком тих, проти кого обмеження були введені раніше.

 

Попри це, відповідні дії Вашингтона високо оцінили в Україні.

 

Тиждень.ua зібрав реакцію українських високопосадовців та політиків на "Кремлівську доповідь" США.

 

Петро Порошенко

 

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що доповідь США в черговий раз демонструє готовність Вашингтону протистояти російській агресії.

 

"Щира вдячність Вашингтону за чергову демонстрацію лідерства у протидії російській агресії! Розраховуємо на відповідні рішення і з боку наших європейських партнерів для зміцнення спільного трансатлантичного фронту", – зазначив він.

 

За його словами, відповідні заходи вживатимуться поки Москва "нарешті не зрозуміє важливості поваги до міжнародного права, відмови від втручання у внутрішні справи суверенних держав та припинення підриву демократичних інститутів", а також допоки не відбудеться повне відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Олександр Данилюк

 

 

Міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що рішення Вашингтона повинно спонукати РФ припинити втручання у внутрішню політику різних країн та припинити війну на Донбасі.

 

"Впевнена послідовна позиція всієї американської адміністрації та міністерства фінансів США – опубліковано список представників російської влади та наближених до неї олігархів, що можуть потрапити під санкції. Це більше ніж попередження – це ще один крок, який має спонукати Росію припинити втручання у демократичні процеси в різних країнах світу та припинити війну в Україні", – зазначив міністр.

 

За його словами, санкції є одним з найефективніших та дієвих методів впливу на Росію.

 

Рефат Чубаров

 

 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав "Кремлівську доповідь" "батогом, що зупинився на підйомі".

 

"Рука Вашингтона, яка змахнула батогом, зупинилася на підйомі. Поки зупинилася", – наголосив він.

 

Мустафа Джемілєв

 

 

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що звіт Мінфіну США сприятиме деокупації Криму. За його словами, такі кроки Вашингтону  зможуть зменшити підтримку президента РФ з боку його оточення.

 

"Наша думка, що деоккупація Криму може відбутися тільки тоді, коли Росії буде завдано істотної шкоди, і сама Росія залишить Крим заради зняття санкцій… Можливо, Путін не відразу піде, та й взагалі він може ніколи не піде на поступки, але його оточення задумається про те, куди ця людина веде свою країну", – наголосив Джемілєв.

 

Дмитро Кулеба

 

 

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба прокоментував доповідь США, однак більше зосередився на пасивності Європейського союзу.

 

"Маю час і маю натхнення", – сказала Америка і опублікувала доповідь щодо можливості запровадження нових санкцій проти російських олігархів та людей з оточення Путіна. Євросоюз теж має час, але не має натхнення. Тому промовчав через тягар втоми від санкцій проти Росії", – зазначив Кулеба.

 

За його словами, "ставки" напередодні виборів в Україні вже піднімаються до максимуму.

 

"Нам буде складніше, тому що атмосфера вже не та. Для успіху потрібно, щоб ми мали натхнення тут і зараз. Часу на "розкачування" у нас вже немає", – додав дипломат.

 

Олексій Гончаренко

 

 

Член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко повідомив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа продовжує планомірне розширення санкцій, закладених за часів президентства Барака Обами. За словами Гончаренка, до списку включили осіб, які тримають особисті капітали Владіміра Путіна, наближені до нього олігархи, менеджери найбільших держпідприємств, різні компанії, які надають послуги російським чиновникам і лобіюють їхні особисті інтереси в США.

 

"Як і обіцяв Держдеп, до цього списку підійшли вкрай серйозно. Це, свого роду, чорна мітка всьому путінському режиму – на кожного з його поплічників є докладне досьє, яке в будь-який момент може бути оприлюднено. Таким чином, зашморг на шиї режиму затягується все тугіше, і незабаром ми зможемо спостерігати, як щури біжать з тонучого корабля", – зазначив нардеп.

 

Крім того, він також додав, що Київ продовжує боротися з "агентами Кремля і путінської пропагандою" в Європі.

 

"Європейський Союз виявився вразливим перед гібридної атакою путінського режиму. Я сподіваюся, що американський список поплічників Путіна надихне європейців, додасть впевненості, об'єднає нас. Терористичний режим, усі його виконавці і поплічники, не повинні піти від відповідальності за тисячі невинних жертв, за анексований Крим і за окупований Донбас", – наголосив Гончаренко.