Башар Асад: Сирія перебуває на порозі “реальної війни”

3 Червня 2012, 13:19

Президент у зверненні до парламенту спростував повідомлення про те, що урядові війська винні в загибелі мирних громадян у місті Хула в провінції Хомс, де півтора тижні тому було вбито 116 людей, зокрема 30 дітей.

Також Асад підкреслив, що Сирія як і раніше готова до політичного діалогу зі всіма силами, які не закликають до іноземної інтервенції. Спецпосланець ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннан напередодні також заявив, що громадянський конфлікт у Сирії може перерости в "тотальну війну з сектантським підтекстом".

"Політичний процес (в країні – ред.) розвивається, але паралельно відбувається ескалація тероризму", – сказав президент. Він підкреслив, що не піде на компроміс з тероризмом. "Тероризм немає ні виправдання, ні поблажливості, ні примирення з ним або з тими, хто підтримує його", – заявив він. Асад зазначив, що Сирія повинна продовжувати боротися з тероризмом. "Ми не станемо проявляти м'якість", – сказав він, додавши, що готовий пробачити лише тих, хто відмовиться від тероризму. Як і в попередніх своїх виступах президент Асад звинуватив зовнішні сили в розпалюванні кризи всередині країни, на його думку через це Сирія переживає сьогодні "найскладніший період з часу закінчення колоніальної ери". Президент знову спростував повідомлення про те, що урядові війська винні в загибелі мирних громадян в селищі Хула.

Нагадаємо, масове вбивство жителів Хули відбулося наприкінці минулого тижня. Воно викликало різку реакцію з боку багатьох країн, які звинуватили владу Сирії у злочинах. 29 травня Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія і Франція вислали в зв'язку в цими подіями сірійських дипломатів зі своїх країн. За словами Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, масові вбивства у Сирії можуть призвести до кривавої громадянської війни.

Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні поклала відповідальність за загибель 108 людей, із яких 30 – діти, на сирійську владу. Згодом в ООН заявили, що більшість загиблих у місті Хоул могли бути страчені, оскільки на тілах жертв було знайдено сліди фізинчого насилля та вогнепальні поранення.

Влада Сирії заперечувала власну причетність до масових вбивств мирних людей. Натомість, уряд намагається покласти відповідальність за жертви на бойовиків із радикальних ісламістських угрупувань.