Про це він сказав на спільній прес-конференції з президентом Віктором Януковичем.
"Неможливо інтегруватися одночасно в Митний союз і водночас мати поглиблену всеосяжну зону вільної торгівлі", – сказав він.
Баррозу зазначив, що Україна, як незалежна держава, може приймати будь-які рішення щодо співробітництва з іншими сторонами.
При цьому він висловив думку, що співробітництво з Митним союзом могло б бути корисним для України, наголосивши, що ЄС також розвиває економічне співробітництво з країнами Митного союзу.
За його словами, Україна має право підписувати такі торгові угоди, які відповідають її економічним інтересам і пріоритетам. "В той же час це не повинно шкодити зобов’язанням України, які вона брала перед вступом до Світової організації торгівлі і також майбутнім зобов’язанням у рамках поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС", – зазначив Баррозу.
У свою чергу Янукович заявив, що співпраця України з Митним союзом не буде перешкоджати створенню зони вільної торгівлі з ЄС, а в майбутньому зможе сприяти євроінтеграційним процесам на євроазійському просторі.
"Переконаний, що це (створення механізмів співпраці України з Митним союзом) не тільки не буде перешкоджати створенню ЗВТ з ЄС, а в майбутньому сприятиме євроінтеграційним процесам на євроазійському просторі", – заявиввін.
У той же час Янукович зазначив, що Україна має стратегічний план інтеграції до ЄС, і цей план підкріплений законом України про засади внутрішньої і зовнішньої політики.
"Але світ не стоїть на місці. І ті зміни, які відбуваються у наших сусідів, створення Митного союзу між Росією, Казахстаном і Білоруссю, вони змушують нас з цим рахуватися і ми повинні створювати механізми співпраці з цим Митним союзом. Тому ми це обов'язково будемо робити", – зазначив президент.
Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович допустив участь України в митному союзі в рамках ЄЕП у форматі "3+1".
Прем'єр-міністр Микола Азаров раніше заявив, що участь України в митному союзі в рамках Єдиного Економічного Простору і створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом не є взаємовиключними.
У той же час заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін заявляв, що Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану і зона вільної торгівлі з Європейським Союзом несумісні.