НОВИНИ

До МЗС дійшло, що Митний союз і зона вільної торгівлі з ЄС несумісні

Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану і зона вільної торгівлі з Європейським Союзом несумісні, заявив заступник міністра закордонних справ України Павло Клімкін.

«Два інтеграційні треки несумісні», – заявив він в ефірі ток-шоу на «5 каналі» в четвер.

Водночас, наголосив Клімкін, є різні форми взаємодії з Митним союзом. «Є форми дуже ефективної взаємодії з Митним союзом, зокрема, у форматі зон вільної торгівлі або окремих секторальних угод», – сказав він.

Крім того, замголови МЗС висловив надію, що до кінця 2011 року Україні вдасться закінчити переговори і просунутися у питанні безвізового режиму з ЄС.

Клімкін очолює переговорну групу на перемовинах з ЄС щодо створення ЗСТ.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що Україна може взяти участь у Митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі «3+1». Також стало відомо, що Росія готова на значні компенсації.

Крім того, участь України в Митному союзі за формулою «3+1» російська сторона розуміє як повноцінну участь української в цьому об’єднанні.

Понад те, на переговорах зі своїм українським колегою Миколою Азаровим прем'єр-міністр РФ Владімір Путін заявив, що не бачить великих проблем для України від вступу у  Митний союз.

Українська влада неодноразово заявляла, що Україна не вступатиме у Митний союз. Зокрема, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко наголошував, що Україна не може бути членом Митного союзу і одночасно утворювати зону вільної торгівлі з Європейським союзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.