Так, три із п’яти найбільших компаній-виробників сонячної енергії є китайськими та складають 21% світового ринку сонячної енергії.
До них належать JASolar (3 тис мгВт в 2011-му році), SuntechPower (2,4 тис мгВТ), TrinaSolar (1,9 тис мгВт). Дві інші – американська FirstSolar(2,2 тис мгВт) та тайванська Motech(1,8 мгВт). До десятки найбільших за обсягами виробників енергії з сонця ввійшла ще одна китайська компанія Yingli (1,7 мгВт), тайванська Gintech (1,5 мгВт), дві японські Sharp (1,4 мгВт) та Kyocera (800 мгВт) й німецька Q-Cells (1,3 мгВт).
Усі ж сонячні установки Китаю разом виробляють 38% усієї сонячної енергії світу. На другому місці за обсягами виробництва серед регіонів опинилась Німеччина (15,1%), на третьому – Японія (12,5%), на четвертому – Тайвань (12,2 %), на п’ятому – Малайзія (6,4%), а на шостому – США (4,5%).
Сонячна установка в китайській пустелі
Нагадаємо, у 2011-му низка європейських країн прийняла рішення про скорочення витрат на альтернативну енергію. Серед таких країн, зокрема, Португалія, Італія, Франція.
А Німеччина, яка минулого року стала лідером з виробництва альтернативної енергії в Європі, наприкінці лютого 2012-го вирішила на третину скоротити фінансування виробництва сонячної енергії.
У свою чергу китайський уряд, у листопаді 2011 року підтвердив, що планує витратити €1,5 трлн на розвиток «стратегічних галузей» протягом найближчих п’яти років. За даними Пекіна, цільові сектори серед іншого включають і альтернативні джерела енергії, і виробництво альтернативних видів палива для автомобілів й енергозберігаючих та чистих технологій.