НОВИНИ

Німеччина на третину скоротить фінансування виробництва сонячної енергії

Міністр екології Норберт Рьотген та міністр економіки Німеччини Філіп Рьослер погодили рішення на 30% скоротити фінансування виробництва сонячної енергії в країні. Про це повідомляє Die Süddeutsche Zeitung

Скорочення почнуться з 1 квітня нинішнього року.

Таке рішення зумовлене вимогами законодавства ЄС щодо зменшення загального використання енергії в Німеччині на 1,5% щороку. Міністра ж екології непокоїть питання викидів парникових газів. Так, стратегією ЄС закладено скоротити викиди газів на 20% до 2020 року.

Скорочення почнеться, у першу чергу, з окремих установок. Виділення субсидій для виробництва енергії сонячних батарей, розміщених на приватних будинках, планується також скоротити на 20%.

На додаток до щомісячного скорочення у майбутньому планується підвищити фіксовану плату за цей вид енергії до 1,8 центів за кіловат-годину.

Представники сонячної енергетики з обуренням відреагували на такі плани та попереджають про банкрутство. Під гаслом «Ні знищенню розвитку сонячної енергетики – енергетична революція можлива тільки з великою кількістю сонячної енергії» кілька тисяч чоловік з 50 компаній серед яких Bosch, SolarWorld, First Solar і SMA  по всій країні планують вийти на протести. Вони попереджають, що галузь не переживе 30%-го скорочення.  

Нагадаємо, наприкінці серпня 2011 року Німецький федеральний союз газової та водної енергетики повідомив, що 20,8% енергії, що виробляється в Німеччині, забезпечується сонцем, вітром, біомасою та водою. Таким чином країна стала лідером у використанні альтернативної енергії в Європі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.