"Трансанатолійський газопровід – це газопровід країн-учасників і виробників газу. Я просто не бачу доцільності участі України. Адже країна – не виробник газу, а газопровід проходить по її території", – пояснив він.
У Міненерго заяви Азербайджану офіційно не коментують, пише "Коммерсантъ Украина".
Проте джерело в міністерстві визнає, що частина ініціатив щодо диверсифікації поставок газу не виправдали себе.
"З іншого боку, нам вдалося домовитися про реекспорт газу з ЄС. Крім того, ми уклали угоду про розробку родовищ сланцевого газу з Shell, а "Чорноморнафтогаз" став нарощувати обсяги видобутку палива", – відзначає член наглядової ради "Нафтогазу України" Костянтин Бородін .
Всього з листопада 2012 року – з моменту початку поставок газу з ЄС в Україну – з Польщі та Угорщини було імпортовано порядку 420 млн кубометрів (дані на 1 червня).
Джерело в Міненерго стверджує, що надалі імпорт газу буде лише зростати. Минулого тижня виконавчий директор RWE Supply & Trading Стефан Юдіш заявив, що компанія готова розпочати постачання реверсного газу в Україну із Словаччини, що забезпечить прийом газу в обсязі до 10 млрд кубометрів на рік.
При цьому газ російського походження, який Україна купує у німецької компанії RWE на умовах реекспорту, обходиться країні дешевше на $ 100 за тис. кубометрів, ніж той, який Україна купує у "Газпрому" на кордоні з Росією, заявив учора Микола Азаров.
Інтеграція України в європейський газовий ринок дозволить країні в майбутньому отримувати газ за набагато нижчою ціною, ніж за контрактом з "Газпромом", відзначає експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.
"У Європі сьогодні є не тільки російський, але і норвезький, катарський газ, а в майбутньому завдяки тому ж TANAP з'явиться і азербайджанський. Ринок газу Євросоюзу стає все більш глобальним, ціни на ньому падають. І чим швидше ми приєднаємося до нього, побудувавши інтерконнектори, тим більше шансів, що Україна зможе знизити ціну газу і без поступок "Газпрому" ", – погоджується член комітету Верховної ради з питань ПЕК Сергій Пашинський.
Нагадаємо, у лютому минулого року Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі заявив, що Азербайджан готовий постачати газ до України.
В травні Україна заявила, що готова брати участь в будівництві Трансанатолійского газопроводу (TANAP), в обхід Росії.
У листопаді минулого року посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі заявив, що постачання азербайджанського газу в Україну почнуться з кінця 2017 року.
У червні Туреччина й Азербайджан підписали угоду про будівництво TANAP.