НОВИНИ

Україна з 2017 року купуватиме газ в Азербайджану

Постачання азербайджанського газу в Україну почнуться з кінця 2017 року. Про це заявив посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі в інтерв'ю «Урядовому кур'єру».

«В Україну будемо поставляти газ з Шахденіз-2, орієнтовно з кінця 2017 року», - заявив посол. За його словами, це передбачено меморандумом, який був підписаний президентами України і Азербайджану в Давосі у 2011 році.

«Почнемо з 2 млрд куб. м і поступово будемо збільшувати обсяги до 5 млрд », - сказав посол, зазначивши, що існують кілька можливих варіантів поставок.

«Якщо буде економічно вигідно і комерційно доцільно, можна транспортувати в Україну не тільки азербайджанську, але й туркменський газ через газопровід TANAP. Хоча є й інші варіанти. Зокрема, скраплений газ через Чорне море », - сказав він. Посол підкреслив, що його країна зацікавлена ​​в незалежності і забезпеченні енергобезпеки України.

Нагадаємо, у лютому Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі заявив, що Азербайджан готовий постачати газ до України.

В травні Україна заявила, що готова брати участь в будівництві Трансанатолійского газопроводу (TANAP), в обхід Росії.

У червні Туреччина й Азербайджан підписали угоду про будівництво TANAP.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.