"Вступ Вірменії – країни, що окупувала споконвічно азербайджанські землі – Нагірний Карабах і сім прилеглих районів, у будь-який союз або об'єднання, суперечить принципам міжнародного права", – заявив Гасанов.
"Загальновідомо, що у відповідних резолюціях і рішеннях ООН, ОБСЄ та інших авторитетних міжнародних організацій закріплений факт окупації Вірменією територій Азербайджану та висунуто вимогу про однозначне звільнення територій, окупованих країною-агресором", – пікреслив він.
"Тому вступ Вірменії до Митного союзу або іншої подібної структури можливий лише після звільнення окупованих азербайджанських земель", – додав Гасанов.
За його словами, в іншому випадку на момент вступу цієї країни в будь-який союз територія і межі Вірменії вступають у протиріччя з міжнародною юрисдикцією через порушення територіальної цілісності Азербайджану.
"Ця держава або повинна офіційно заявити про претензії на окуповані території, а структури, до яких вона входить, повинні прийняти це, або вона повинна повернути ці землі і стати членом нових союзів з територіями, затвердженими в рамках ООН", – підкреслив заввідділом адміністрації президента Азербайджана.
Як повідомлялось, 24 грудня країни – учасники Митного союзу розробили спеціальну "дорожню карту" для приєднання Вірменії до МС і Єдиного економічного простору.
Нагадаємо, 3 вересня президент Вірменії Серж Саргісян заявив про рішення вступити до Митного союзу після зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним.
10 версня на закритому засіданні парламент Вірменії з’ясовував, хто дозволив президенту Сержу Сарґсяну приєднувати країну до Митного союзу.
Деякі російські експерти вважають, що намір Вірменії вступити у Митний союз є суто політичним рішенням. А голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок (Німеччина) запевняє, що Росія шантажувала Вірменію, щоб вона вступила до Митного союзу.
Читайте також: Як ЄС втратив Вірменію