Азербайджан нарощує свою присутність на газовому ринку Європи – Report

14 Грудня 2022, 17:48

Азербайджан посилює свою присутність на європейських енергетичних ринках. Країна почне постачати газ до Сербії, обговорює питання енергетики з Португалією та, імовірно, стане хабом для туркменського газу, що транспортується до Туреччини.

Азербайджан та Сербія обговорили перспективи в галузі експорту електроенергії та природного газу. Як повідомляє видання Report з посиланням на Міністерство енергетики Азербайджану, про це йшлося на зустрічі міністра енергетики Пярвіза Шахбазова з надзвичайним та повноважним послом Сербії в Азербайджані Драганом Владиславлевичем, що відбулась 9 грудня. Під час зустрічі обговорювалась поточну співпрацю в галузі енергетики та майбутні стратегічні цілі.

Згадана подія є логічним продовженням візиту президента Азербайджану Ільхама Алієва до Сербії, після якого сербські джерела оголосили, що з січня 2023 року країна почне купувати азербайджанський газ.

Читайте також: Росія розкручує відео, де Європа замерзає без газу. Європейське місто “зіграв” Красноярськ, який страждає без газопостачання 

Крім Сербії, питання енергетики впродовж останнього місяця представники Азербайджану обговорювали також з Португалією. Міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов у рамках візиту до Бельгії провів зустріч зі своїм португальським колегою Жоао Гомешом Кравіньо. У розмові Байрамов наголосив на наявності великого потенціалу для розвитку торговельно-економічних та інвестиційних відносин між двома країнами в рамках двосторонніх відносин. Також відбувся обмін думками щодо питань, пов’язаних з енергетичною безпекою.

Сторони обговорили «роботу, яку проводить Азербайджан у галузі енергетичної безпеки, експорт енергоресурсів до Європи та розвиток альтернативних джерел енергії, та перспективи у цих напрямках» – йдеться у офіційному повідомленні. Кравіньо у свою чергу підтвердив, що Португалія зацікавлена у поглибленні співпраці з Азербайджаном.

Також Азербайджан планує не лише продавати свій газ, а й відігравати роль хаба. Як повідомляє видання Anadolu, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на брифінгу перед вильотом до Туркменістану у вівторок повідомив, що планує обговорити з колегами з Туркменістану та Азербайджану регіональні та міжнародні процеси, передусім пов’язані з питаннями енергетики. «Сподіваюся, що туркменський газ незабаром почне надходити до Туреччини через Каспійське море», – сказав Ердоган. Варто відзначити, що транспортування газу за такою схемою буде відбуватись в обхід Росії.

Нагадаємо, що в період з січня по жовтень 2022 року видобуток газу в Азербайджані зріс на 7,5% – до 38,45 млрд кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.