Росія розкручує відео, де Європа замерзає без газу. Європейське місто “зіграв” Красноярськ, який страждає без газопостачання

6 Вересня 2022, 21:50

«Газпром» випустив рекламний відеоролик , у якому після перекриття газопроводу, європейські міста перетворюються на крижану пустелю. На фоні жіночий голос співає про настання «великої зими». Відео спершу з’явилось на акаунті посольства РФ в Південній Кореї та швидко розлетілось по соціальних мережах й ЗМІ, викликавши чимало обговорень.

Немалу роль в розкрутці відеоролику зіграв Антон Геращенко, радник Дениса Монастирського, міністра внутрішніх справ України. Він запостив його до себе в twitter з коментарем: «Російський «Газпром» опублікував відео «Зима буде великою», де компанія відключає газ і в Європі починається льодовиковий період. Невже вони думають, що можуть вбити тисячі українців, захопити території іншої країни, а Європа буде дивитися в інший бік, боячись газового шантажу?». Пост на вечір 6 вересня набрав більше 7 тис. лайків та майже 2 тис. ретвітів.

Британська газета Evening Standard, у свою чергу, пов’язала вихід відеоролику із цілком реальними діями РФ. У матеріалі йдеться про те, що «це сталося через три дні після того, як «Газпром» оголосив про зупинку на невизначений термін газопроводу «Північний потік-1», який у суботу мав відновити поставки до Німеччини. У компанії, однак, заявили, що припинення потоку сталося через витік, а не через стратегію помсти».

Американське видання Bloomberg звернуло увагу на те, що «у відео, якому передував твіт із цитатою речника Кремля Дмитра Пєскова про те, що причиною зупинки Nord Stream були санкції, наголошується, що відновлювана енергетика надійна лише в гарну погоду».

Також відео з’явилось в численних британських, італійських, португальських, німецьких та турецьких ЗМІ.

Відреагували на ньому й у самій Росії. Річ у тім, що мертве заморожене місто з відео – це російський Красноярськ, який ніколи не був газифікований. ЗМІ з Новосибірську Сибирьмедиа написало, що «В соцмережах намагаються завірусити ролик нібито «Газпрому» про те, в який холод зануриться Європа без російського газу. Поки ролик постять у себе патріотично налаштовані громадяни, чиновники та депутати, красноярські ЗМІ пишуть: у ролику використано кадри зимового Красноярська, міста-мільйонника, яке ніколи не було газифіковано. Магістральний газопровід тут обіцяють збудувати у 2025-2027 роках».

Виникла в цій історій і власниця голосу з ролика. Російська співачка Варвара Візбор, яка й записала цю пісню, написала у себе в facebook, що «ніякої згоди на використання пісень в ніяких відеороликах не давала». Тобто для пропагандистського ролику не тільки використали кадри власного замерзаючого міста, а й вкрали аудіодоріжку.