Як повідомив народний депутат України Анатолій Гриценко, для того, щоб документ отримав підтримку депутатів, його модифікували в інший законопроект — N9127. Після того, як комітети Ради висловилися проти внесення 7562 до порядку денного, вчора Кабінет міністрів подав новий законопроект N9127, текст якого повторює 7562 за винятком норми про можливість приватизації української ГТС.
Після цього Голова ВР Володимир Литвин сказав, що для внесення нового законопроекту буде досить візи одного Комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова. Комітет сьогодні завізував законопроект, і його почали обговорювати за скороченою процедурою.
На думку Анатолія Гриценка подібні дії свідчать про те, що влада не готова відкрито здійснювати непопулярні кроки.
«Якщо є проблеми з пільгами, то треба чесно це визнати. Після цього президент і уряд повинні прийняти чесне й сміливе рішення: внести законопроект про обмеження пільг окремим категорія населення. А не робити це злодійкувато: вносити до зали законопроект „Про гарантії держави щодо виконання судових рішень“, де в тілі закону йдеться про судове рішення „Іванов проти України“, а до перехідних положень включати норми щодо ліквідації пільг для всіх категорій населення».
Окрім того народний депутат вважає, що прийняття такого закону, відбирає частину конституційних положень самої Верховної Ради.
«Формування основ соціальної політики є виключною прерогативою Верховної Ради. І люди, які, наприклад, брали участь у війні, або охороняли атомний реактор, повинні мати гарантії держави, визначені законом. А не так, що вони прийдуть в уряд, а він розведе руками і скаже: „Грошей немає“»,- сказав Гриценко.
Як повідомлялось, законопроект № 7562, «Про гарантії держави виконання рішень суду» не відповідає своїй назві і передбачає фактичне скасування більшості пільг для багатьох категорій громадян, дозволяє Кабміну приватизувати об'єкти, раніше заборонені до приватизації і багато іншого.
Зокрема, законопроект передбачає внесення змін до 17 діючих законів. При цьому зміни лише до чотирьох законів мають відношення до предмету законопроекту — забезпечення виконання судових рішень.
Згідно з текстом документа, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків і вчителів відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною Радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції України.
При цьому в законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.