Азарова запевнили, що Ірландія та Люксембург підтримують асоціацію України з ЄС

Акценти
24 Червня 2013, 21:48

«Ірландія підтримує підписання Угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі у листопаді, і якнайшвидше завершення процедур у створенні зони вільної торгівлі між Україною і ЄС»,  – сказав віце-прем'єр-міністр – міністр закордонних справ Ірландії Еамон Гілмор на зустрічі з українським прем'єром.

Повідомляється, що на зустрічі сторони обговорили питання співпраці між Україною і Європейським Союзом та Україною – Ірландією, а також домовилися провести українсько-ірландський бізнес-форум.

В той же час прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер під час зустрічі з Миколою Азаровим  сказав: «Ми вважаємо, що Угоду про асоціацію необхідно підписати на саміті у Вільнюсі».

Прем'єр-міністр Люксембургу заявив, що не бачить конфліктних підходів між ЄС і Митним союзом і необхідності України вибирати між двома митними союзами.  «Що стосується мене, то я не бачу конфліктних підходів у відносинах ЄС і Митного союзу. Україна стратегічно надзвичайно важлива країна Європи. І в силу свого положення зобов’язана мати особливі відносини з Росією. Без цього взагалі нічого не вийде», – сказав Жан-Клод Юнкер.

Він також наголосив, що економічні відносини мають бути безумовним пріоритетом як у відносинах між Україною та ЄС, так і у двосторонніх відносинах між Україною і Люксембургом.

При цьому прем'єр-міністр Люксембургу підкреслив, що люксембурзький бізнес зацікавлений більше знати про умови інвестування в країну та мати відповідні гарантії на рівні держави.

У свою чергу Микола Азаров запевнив, що уряд України надаватиме державні гарантії на реалізацію крупних інвестиційних проектів та розповів про кроки уряду, спрямовані на дерегуляцію, спрощення умов ведення бізнесу в країні.

У ході зустрічі сторони також домовилися провести українсько-люксембурзький бізнес-форум, а також прискорити підготовку угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Крім того, коментуючи питання співпраці між Україною і МВФ, Жан-Клод Юнкер висловив думку, що у міжнародних фінансових організацій з’являється розуміння того, що реалії України такі, що стандартні рецепти застосувати не можливо.

Нагадаємо, верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон за підсумками засідання Ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі заявила, що Брюссель сподівається на великий успіх саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді.

Перед засіданням міністрів закордонних справ країн ЄС у Люксембурзі  міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що заплановане підписання угоди про асоціацію між ЄС і Україною в листопаді у Вільнюсі опинилося під загрозою.

Представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що угода про асоціацію може бути не підписана цього року через неготовність України. Посадовці  ЄС в офіційних заявах висловлюють сподівання, що це все-таки буде можливе.

Раніше єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле вважає, що Вільнюський саміт Східного партнерства стане місцем підписання угоди про асоціацію з Україною та парафування угод з іншими партнерами, зокрема Молдовою. 

90