Азаров запевняє, що скраплений газ коштуватиме Україні вдічі дешевше, ніж російський

Акценти
28 Листопада 2012, 11:18

"Скраплений газ для нас буде вдвічі дешевше, ніж російський", – сказав він, відкриваючи засідання уряду в середу, 28 листопада.

Він зазначив, що будівництво цього терміналу – серйозний крок на шляху до енергонезалежності країни, повідомивши, що коли цей термінал запрацює на повну потужність, Україна отримуватиме більше 10 млрд кубометрів газу в рік.

"Це майже половина тих обсягів, які ми отримуємо від Росії на рік", – додав він.

Прем'єр запропонував українським корпораціям стати інвесторами цього проекту.

Нагадаємо, 26 листопада прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами повідомила, що у Києві у Клубі Кабміну підписані угоди про створення консорціуму інвесторів національного проекту «LNG-термінал» та розміщення мобільної плавучої платформи для прийому зрідженого природного газу неподалік порту «Южний» в Одеській області.

З українського боку угоди підписав голова Держагентства з інвестицій Владислав Каськів, а з боку партнерів: Едвард Скотт, старший віце-президент компанії Excelerate Energy (США) та Джорді Гарсіа Табернеро, генеральний директор з зовнішніх відносин компанії Gas Natural Fenosa (Іспанія).

Однак згодом з’явився коментар Gas Natural Fenosa, у я кому компанія заявила, що нічого не підписувала і її представники не працюють над проектом в Україні. А підпис під документом поставив не Табернеро, а Джорді Сарда Бореї, інформація про якого в інтернеті відсутня.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів пояснює проблеми з іспанськими партнерами технічними неузгодженнями.

Позначки:
90