Прем'єр зазначив, що, насамперед, необхідно враховувати той факт, що Україна є членом Світової організації торгівлі і, відповідно, має певні зобов'язання й відповідні угоди із країнами СОТ.
"Нам, щоб вступити до митного союзу… треба переглянути всі абсолютно угоди, які ми уклали зі Світовою організацією торгівлі. Це реально? Це абсолютно нереально", – сказав Азаров.
При цьому він додав, що саме тому російській стороні запропонували варіант співробітництва у форматі "3+1", який передбачає, що Україна буде вивчати й розглядати угоди, підписані в межах митного союзу, і приєднуватися до тих із них, які не суперечать принципам СОТ.
Азаров також заявив, що для України неприйнятно можливе зниження ціни на газ в обмін на вступ до митного союзу.
"Ось нам говорять: вступайте, наприклад, до митного союзу, і тоді ви одержите певну знижку. А ми говоримо: нам не треба робити знижку, нам необхідна нормальна угода, за якою ціна на газ не повинна бути вище, ніж у Європі", – заявив прем'єр.
При цьому він назвав оптимальною ціну на російський газ 230-250 доларів/тис. куб. м.
Разом з тим Азаров підкреслив, що необхідно розвивати взаємовигідні торгово-економічні відносини з Росією, оскільки між країнами є давні взаємодоповнювальні коопераційні зв'язки.
Водночас прем'єр висловив упевненість у тому, що Україна ще спробує домовитися з Росією про перегляд газових контрактів. "Ми ще раз спробуємо домовитися. Якщо цього не відбудеться, то, безумовно, вся відповідальність за наслідки ляже на тих керівників, які не хочуть прислухатися до наших аргументів", – заявив Азаров.
Він також зазначив, що рано чи пізно невигідні для України газові контракти будуть розірвані.
Нагадаємо, 8 липня Янукович повідомив, що Україна наполягає на співробітництві з митним союзом у рамках Єдиного Економічного Простору (з Росією, Білоруссю й Казахстаном) у форматі «3+1».
Утім, народний депутат від Партії регіонів В'ячеслав Богуслаєв заявив, що формула Віктора Януковича «3+1- «це просто для відводу очей опонентів», насправді ж, "Україна буде у митному союзі".
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін оцінив в 10 млрд доларів можливу вигоду України у разі вступу в митний союз ЄЕП, а посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що його країна хоче ясності від України в питанні приєднання до цього об'єднання.
Президент Єврокомісії Баррозу вважає взаємовиключними участь України в Митному союзі ЄЕП і створення зони вільної торгівлі з ЄС