НОВИНИ

Грищенко пояснив, що означає формула Януковича «3+1»

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко пояснив, що Україна взаємодіятиме з Митним союзом поза формальним членством. Про це він заявив сьогодні, виступаючи у Верховній раді.

Грищенко нагадав, що під час виступу у парламенті президент Віктор Янукович озвучив формулу взаємодії з Митним союзом «3+1».

«Це означає, що …. Україна має намір взаємодіяти з митним союзом поза рамками формального членства в ньому. Ми не перебуваємо у переговорному процесі з Митним союзом як таким. Жодних умов, офіційних, щодо вступу України до Митного союзу не висувалось. Лише висловлювалось бажання бачити нашу країну в цьому об’єднанні» , - сказав Грищенко.

Грищенко відзначив, що для України вкрай важливо, щоб умови торгівлі з Росією, Білоруссю і Казахстаном не погіршилися у зв’язку з формуванням митного союзу.

Глава МЗС  заявив, що Україна готова до початку переговорів з митним союзом щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі. «… Українська сторона готова до опрацювання питання щодо  укладення договору про зону вільної торгівлі між Україною  та Митним союзом, яка передбачатиме обопільне скасування або поступове зменшення митних тарифів,  тарифних обмежень для взаємної торгівлі та інші заходи», - сказав Грищенко.

За його словами, в ідеалі така угода має охоплювати торговельні відносини між відповідними країнами.

«Водночас на сьогодні під дію прийнятих митним союзом документів підпадають далеко не всі види зовнішньоекономічної діяльності. Таким чином, важливим є налагодження взаємодії з митним союзом шляхом підписання секторальних угод у галузях, які становлять взаємний інтерес», - додав Грищенко.

Він також висловив переконання, що співробітництво з Митним союзом не заважає асоціації України з ЄС.

«Переконаний, що взаємодія з Митним союзом не суперечить європейській інтеграції нашої державі, а навпаки має їй сприяти…», - Грищенко.

Нагадаємо, 7 квітня президент Віктор Янукович заявив, що  Україна може взяти участь у митному союзі в рамках Єдиного економічного простору, створюваного Росією, Білоруссю й Казахстаном, у форматі "3+1". «Ми вибудовуватимемо з нашими партнерами у світі стосунки взаємовигідні. Ми станемо державою, яка забезпечить безпеку в євразійському регіоні. Ми будуватимемо такі стосунки, які б задовольнили і Європу, і Росію», - пояснив Янукович пізніше.

Пізніше, Президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу під час зустрічі з Януковичем заявив, що Україна не може одночасно брати участь у Митному союзі Єдиного економічного простору і створювати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.