«Чи є цей договір досконалим? Звичайно, він не досконалий. У ньому є вилучення», – вважає Азаров.
Водночас, він підкреслив важливість підписання документа, відзначивши, що в ньому закладені конкретні часові норми, протягом яких всі вилучення будуть ліквідовані.
Азаров висловив надію, що підписання цієї угоди дозволить створити ефективну й діючу зону вільної торгівлі в СНД.
Крім цього, глава українського уряду відзначив, що зовнішня торгівля із країнами СНД становить третину економіки України, із країнами ЄС – ще третину, що визначає важливість створення зони вільної торгівлі як зі СНД, так і з ЄС.
За результатами засідання глав урядів СНД Україна також підписала міждержавну програму інноваційного співробітництва зі СНД до 2020 року, концепцію стратегічного розвитку залізничного транспорту країн-учасниць СНГ до 2020 року, а також документ про визначення співробітництва в області зв'язку й інформатизації ключовою темою взаємодії в сфері економік в 2012 році.
Як повідомлялось, 18 жовтня Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.
Нагадаємо, Микола Азаров пояснив, що підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі у рамках СНД та підписання угоди про зону вільної торгівлі ЄС – це пункти одного плану відкриття для України зовнішніх ринків задля сталого економічного розвитку.