Азаров визнав, що влада тривалий час розповідала казки про євроінтеграцію України

29 Листопада 2013, 18:39

«Думаю, що в наші прагнення підписати угоду з Євросоюзом домішалося дуже багато ейфорії, казок. І те, що говорять деякі наші громадяни, говорить про те, що вони не зовсім адекватно сприймають, що, власне, це за документ», – написав Азаров.

Він наголосив, що, зокрема, створення зони  вільної торгівлі з ЄС означає нову потужну  конкуренцію для українських виробників. «Саме тому мова йде про великий перехідний період – 10 років – і про величезні засоби, які треба затратити на те, щоб наші підприємства за своїм технологічним рівнем могли б успішно конкурувати з сучасними європейськими підприємствами. При цьому треба зауважити, що європейські підприємства не будуть протягом 10 років стояти на місці. Значить, модернізація нашої промисловості повинна йти набагато більш високими темпами, ніж модернізація європейських підприємств. От проста логіка, коли ми говоримо про необхідність компенсації за те, що відкриваємо свій ринок», – сказав Азаров.

Він також додав, що в угоді про асоціацію не йдеться про перспективу України стати членом Євросоюзу. «Треба, щоб це все чітко і ясно розуміли, що нам ніхто членський квиток не виписав. І нам належить пройти дуже і дуже великий шлях, перш ніж про це буде питання», – сказав прем’єр.

Також Азаров ствердив, що потрібно провести реформи, які наблизять Україну до норм ЄС. « Це теж не прості і дуже важкі для людей перетворення. Ми їх тільки почали, але ж їх треба буде провести в повному обсязі», – сказав прем’єр.

«Тому треба розвіяти міфи і зосередитися на конкретній і серйозної роботи. А події останніх днів показали, що міфи і казки переважають в реальному розумінні того, що означає насправді ця угода», – підсумував Азаров.

Як відомо,  на саміті Східного партнерства у Вільнюсі президент Віктор Янукович  не підписав угоду про асоціацію України з ЄС.

У підсумковій декларації, прийнятій на Вільнюському саміті Східного партнерства, йдеться, що Україна та ЄС взяли до уваги позиції один одного і продовжують підтримувати зобов'язання підписати угоду про асоціацію.