Так, під час зустрічі української урядової делегації з членом постійного комітету політбюро ЦК КПК Хе Гоцяном, який також є головою комісії з дисципліни і боротьби з корупцією ЦК Компартії Китаю, Азаров запропонував здійснювати спільний контроль за виконанням контрактів, які будуть підписані у понеділок.
«Ті двосторонні угоди, які ми підписуємо сьогодні, – це перші великі контракти спільно характеру, а також інфраструктурні проекти, які будуть реалізовуватися в Україні – я запропоную товаришеві Хе Гоцяну взяти під спільний контроль з самого першого дня їх реалізації», – підкреслив Азаров.
У свою чергу Хе Гоцян заявив, що китайська сторона має великий досвід у сфері боротьби з корупцією. Він також підкреслив, що з їх сторони контролювати виконання угод, які будуть підписані в ході візиту Прем'єр-міністра України в КНР, буде відповідна дисциплінарна партійна комісія в Міністерстві комерції Китаю.
У відповідь на цю пропозицію Микола Азаров заявив, що він доручить ГоловКРУ супроводжувати реалізацію українсько-китайських комерційних проектів.
«Не перевіряти за підсумками, а супроводжувати», – підкреслив він.
При цьому Азаров нагадав, що в Україні з ініціативи президента Віктора Януковича прийнятий антикорупційний закон і ведеться боротьба з корупцією на дуже серйозному державному рівні.
Довідка Тижня
В Китаї за хабарництво та інші корупційні порушення передбачені суворі покарання, аж до страти. Згідно із статистикою, опублікованою в серпні 2010 року, за півтора роки в Китаї було страчено понад 5 тисяч людей.
У лютому Китай офіційно скоротив кількість злочинів, за які загрожує страта на 13 статей. З нього виключили вивезення золота і культурних цінностей з країни, підробку документів з метою ухилення від податків і деякі інші економічні злочини.