Під час зустрічі з головою правління «Укрнафти» Пітером Ванхеке і міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойком прем'єр зазначив, що завдання компанії – негайно стабілізувати ситуацію і виходити на траєкторію розвитку та збільшення видобутку нафти.
«Нас не влаштовують жодні плани скорочення видобутку нафти. Нам потрібно виходити на стабілізацію. Протягом найближчих двох-трьох років «Укрнафті» необхідно всі свої вільні ресурси направляти на розвиток», – сказав голова уряду.
З його слів, для досягнення результату необхідно розробити низку заходів щодо збільшення видобутку нафти і Кабінет Міністрів разом з Міненерго готові активно цьому сприяти.
Прем'єр також висловив готовність провести нараду за участю менеджменту «Укрнафти», представників органів виконавчої та місцевої влади зі скорочення бюрократичних процедур для одержання ліцензій для розробки нових площ.
Разом з цим він пообіцяв підтримку з участі компанії в проектах з розробки сланцевого газу і шахтного метану, доручивши Бойку протягом двох тижнів підготувати відповідні проекти.
Як повідомлялось, у січні Азаров вимагав від Бойка забезпечити зміну керівництва "Укрнафти" через падіння виробничих показників.
У результаті в лютому новим головою компанії був обраний Ванхеке, який став компромісною фігурою між державними і приватними акціонерами «Укрнафти».
У січні-липні «Укрнафта» скоротила видобуток нафти з газовим конденсатом на 8,2% до 1 339,7 тис. тонн.
В 2010 році «Укрнафта» скоротила видобуток нафти з газовим конденсатом на 12,04% до 2 485,5 тис. тонн.
Тенденція падіння видобутку спостерігається останні кілька років і пояснюється в основному виснаженістю родовищ і труднощами з отриманням на нові площі.
50%+1 акція «Укрнафти», що є відкритим акціонерним товариством, належать Національній акціонерній компанії «Нафтогаз України», близько 40,47% акцій належать компаніям, афілійованим із Приватбанком.