Азаров впевнений, що новий бюджет з російським грошима дозволить почати чергове “покращення”

18 Грудня 2013, 11:56

«Не буду приховувати, що це, напевно, найважчий з 19-ти бюджетів, у прийнятті яких я брав участь. Всі ви знаєте, в яких екстремальних економічних і політичних умовах ми прийшли до розгляду цього проекту, проте сьогодні ми впевнено можемо сказати, що в умовах світової кризи Україна чи не єдина європейська країна, яка продовжує політику підвищення соціальних стандартів, збільшення зарплат, пенсій і рівня соціальних гарантій», – розповів Азаров.

За його словами, головну увагу в новому бюджеті приділено вирішенню соціальних завдань, а також розширенню бюджетної підтримки соціально-економічного розвитку регіонів, відновленню економічного зростання та конкурентоздатності вітчизняних підприємств, в тому числі через стимулювання модернізації реального сектору, поліпшення інвестиційного та бізнес-клімату.

«Ми прийняли рішення запропонувати Верховній Раді на наступний рік скоротити на 1% процент податку на прибуток. Важке рішення, але це рішення буде стимулювати вкладення коштів в модернізацію підприємств», – підкреслив Азаров.

Він також оприлюднив головні параметри бюджету.

«Мінімальна заробітна плата наступного року буде підвищуватися в три етапи: з 1 січня, з 1 липня і з 1 жовтня. Вона буде майже в 2 рази більша, ніж отримували громадяни в 2009 році. Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки також збільшуватиметься в три етапи, це буде на 18% більше, ніж в грудні 2013 року, і в два рази, підкреслюю, більше, ніж в 2009 році», – пояснив Азаров.

Він зауважив, що в результаті таких збільшень середньомісячна заробітна плата на кінець 2014 року, наприклад, дільничного лікаря-терапевта вищої категорії зросте на 602 грн. проти грудня 2013 року, фельдшера зросте на 401 грн. щомісячно, підкреслюю, завідувача дошкільного навчального закладу на 645 грн., вчителя вищої категорії загальноосвітнього навчального закладу на 602 грн., старшого наукового співробітника на 748 грн.

«Безперечно, ми передбачили в наступному році поетапне зростання розміру прожиткового мінімум на одну особу також в три етапи. Хочу звернути увагу: за неповних 4 роки ці виплати збільшилися в 2 рази двічі. Це моя відповідь багатьом спекулянтам на цю тему», – підкреслив премєр.

Як повідомллоь, у ПР вже радіють, що з новим бюджетом "чудово увійдуть у передвиборчу кампанію"

Нагадаємо, спікер Володимир Рибак повідомив, що Рада планує 19 грудня розглянути проект бюджету на наступний рік.

На початку грудня прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Київ і Москва протягом двох тижнів проведуть переговори, які дозволять Україні закласти нормативи під бюджет України на 2014 рік.