Азаров вірить у компроміс із Росією щодо збору на авто

30 Серпня 2012, 21:09

«Я думаю, що стосовно України такий збір не буде запроваджений», – сказав Азаров.

За його словами, у разі введення росіянами такого збору, Україна буде змушена вдатися до відповідних кроків, що призведе до значного подорожчання продукції російського автопрому на вітчизняному ринку.

Прем’єр-міністр також висловив сподівання на те, що у цьому питанні з РФ буде знайдено компромісне рішення.

Нагадаємо,  з 1 вересня сплата утилізаційного збору за транспортні засоби при постачанні з України до Росії здійснюватиметься у повному обсязі.

«У нас федеральним законом перелік пільг встановлений і там пільги тільки для держав – членів Митного союзу передбачені. Чи суперечить це зоні вільної торгівлі, я зараз не готовий прокоментувати», – сказав заступник начальника Головного управління федеральних митних доходів і тарифного регулювання ФМС Росії Рустам Хакімов 29 серпня.

При цьому він повідомив, що подальші переговори з цього питання веде міністерство промисловості і торгівлі РФ.

На початку серпня президент РФ Владімір Путін підписав закон про введення в Росії утилізаційного збору на нові і не нові автомашини. Згідно з новим законом, з 1 вересня 2012 року буде сплачуватися утилізаційний збір за кожний транспортний засіб, як ввезений в Росію, так і вироблений на її території. Навантаження щодо утилізації повністю ляже на виробників та імпортерів, тобто буде закладатися у вартість машин.

В уряді України вважають, що введення Росією з утилізаційного збору на  не узгоджується з нормами Договору про Зону вільної торгівлі СНД.

Також в уряді вважають, що таке одностороннє рішення Росії суперечить Договору Євразійської комісії, згідно з яким, саме комісія є єдиним постійно діючим регулюючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Прем'єр-міністр Микола Азаров 16 серпня заявив, що введення 30% утилізаційного збору на автомобілі приведе до значного зменшення постачань українських автомобілів до Росії і навпаки.

На думку експертів, введення Росією з 1 вересня утилізаційного збору на автомобілі приведе до подорожчання українських автомобілів у РФ на 10-12%.